We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama 00185892 environment thermometer Electronic environment thermometer Indoor White
SKU
185892
Login for pricing
In Stock:
7 available
Hama 00185892, Electronic environment thermometer, Indoor, °C, Digital, White, Plastic
Category: Environment Thermometers
| SKU | 185892 |
|---|---|
| EAN | 4047443518330 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | Yes |
Hama 00185892. Type: Electronic environment thermometer, Purpose: Indoor, Temperature measurement units: °C. Power source: Battery, Battery type: AAA. Width: 85 mm, Depth: 18 mm, Height: 95 mm. Package width: 135 mm, Package depth: 100 mm, Package height: 45 mm
| Features | |
|---|---|
| Type | Electronic environment thermometer |
| Purpose | Indoor |
| Placement | Table |
| Temperature measurement units | °C |
| Display type | Digital |
| Housing material | Plastic |
| Display form factor | Rectangular |
| Product colour | White |
| Power | |
| Power source | Battery |
| Battery type | AAA |
| Weight & dimensions | |
| Width | 85 mm |
| Height | 95 mm |
| Depth | 18 mm |
| Technical details | |
| Type | Electronic environment thermometer |
| Purpose | Indoor |
| Placement | Table |
| Temperature measurement units | °C |
| Housing material | Plastic |
| Product colour | White |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 135 mm |
| Package height | 45 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package weight | 149 g |
| Display | |
| Display type | Digital |
| Display form factor | Rectangular |
| Design | |
| Type | Electronic environment thermometer |
| Purpose | Indoor |
| Placement | Table |
| Display type | Digital |
| Housing material | Plastic |
| Display form factor | Rectangular |
| Product colour | White |
| Performance | |
| Temperature measurement units | °C |
| Battery | |
| Battery type | AAA |