We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Bosch MSM6B150GB blender Immersion blender 300 W Grey, White
SKU
MSM6B150GB
Category: Blenders
| SKU | MSM6B150GB |
|---|---|
| EAN | 4242002565415 |
| Manufacturer | Bosch |
| Availability | Yes |
The simple hand blender for discerning customers.
- 300 watts motor - low noise and low vibration.
- Slim line, elegant design.
- Ergonomically designed for excellent handling.
- Detachable blender foot made of temperature-resistant plastic.
- Easy to clean, non-splash blender foot.
- All parts except gear boxes are dishwasher save.
- Symbolic instruction hints facilitate operation.
- Transparent, calibrated mixing beaker.
- 300 watts motor - low noise and low vibration.
- Slim line, elegant design.
- Ergonomically designed for excellent handling.
- Detachable blender foot made of temperature-resistant plastic.
- Easy to clean, non-splash blender foot.
- All parts except gear boxes are dishwasher save.
- Symbolic instruction hints facilitate operation.
- Transparent, calibrated mixing beaker.
| Features | |
|---|---|
| Removable bowl | Yes |
| Product colour | Grey, White |
| Type | Immersion blender |
| Pulse function | No |
| Measuring cup | Yes |
| Performance | |
| Pulse function | No |
| Material | |
| Material | Plastic |
| Power | |
| Power | 300 W |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 907 g |
| Design | |
| Removable bowl | Yes |
| Product colour | Grey, White |
| Type | Immersion blender |
| Technical details | |
| Removable bowl | Yes |
| Pulse function | No |
| Measuring cup | Yes |
| Product colour | Grey, White |
| Type | Immersion blender |
| Power | 300 W |
| Packaging content | |
| Measuring cup | Yes |
| Other features | |
| Material | Plastic |