We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama T-350 Electronic environment thermometer Indoor Black
SKU
186367
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Hama T-350, Electronic environment thermometer, Indoor, °C, -50 - 70 °C, Black, Pole
Category: Environment Thermometers
| SKU | 186367 |
|---|---|
| EAN | 4047443419934 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | No |
Hama T-350. Type: Electronic environment thermometer, Purpose: Indoor, Temperature measurement units: °C. Power source: Battery. Width: 65 mm, Depth: 22 mm, Height: 120 mm. Package width: 180 mm, Package depth: 85 mm, Package height: 30 mm
| Features | |
|---|---|
| Type | Electronic environment thermometer |
| Purpose | Indoor |
| Placement | Pole |
| Temperature measurement units | °C |
| Temperature measurement range | -50 - 70 °C |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Power source | Battery |
| Weight & dimensions | |
| Width | 65 mm |
| Height | 120 mm |
| Depth | 22 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Electronic environment thermometer |
| Purpose | Indoor |
| Placement | Pole |
| Temperature measurement units | °C |
| Temperature measurement range | -50 - 70 °C |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package width | 180 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package depth | 85 mm |
| Package weight | 123 g |
| Design | |
| Type | Electronic environment thermometer |
| Purpose | Indoor |
| Placement | Pole |
| Product colour | Black |
| Performance | |
| Temperature measurement units | °C |
| Temperature measurement range | -50 - 70 °C |