We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama Indoor/Outdoor Thermometer, 18 cm, Analogue
SKU
186402
- Very easily check the current room or outdoor temperature
- Analogue thermometer for indoor and outdoor use
- Weatherproof plastic housing
- Also ideal for heating cost control or reduction: one degree less can save up to 6% on heating costs
- Eyelet for hanging on the wall with a nail or similar
- Clear scaling accurate to one degree
- Temperature display in degrees Celsius
Category: Environment Thermometers
| SKU | 186402 |
|---|---|
| EAN | 4047443421692 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | Yes |
| Features | |
|---|---|
| Type | Liquid environment thermometer |
| Purpose | Indoor/outdoor |
| Temperature measurement units | °C |
| Temperature measurement range | -30 - 50 °C |
| Display type | Analog |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Width | 25 mm |
| Height | 180 mm |
| Depth | 9 mm |
| Technical details | |
| Type | Liquid environment thermometer |
| Purpose | Indoor/outdoor |
| Temperature measurement units | °C |
| Temperature measurement range | -30 - 50 °C |
| Product colour | White |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 295 mm |
| Package height | 12 mm |
| Package depth | 90 mm |
| Package weight | 28 g |
| Display | |
| Display type | Analog |
| Design | |
| Type | Liquid environment thermometer |
| Purpose | Indoor/outdoor |
| Display type | Analog |
| Product colour | White |
| Performance | |
| Temperature measurement units | °C |
| Temperature measurement range | -30 - 50 °C |
You may also be interested in
| Product |
Hama Indoor/Outdoor Thermometer, 18 cm...
Login for pricing
|
Hama 00186401 environment thermometer...
Login for pricing
|
|---|---|---|
| SKU |
186402
|
186401
|
| Manufacturer |
Hama
|
Hama
|
| Type |
Liquid environment thermometer
|
N/A
|
| Purpose |
indoor/outdoor
|
N/A
|

