We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T24384510/24XL Ink cartridge multi pack Bk,C,M,Y,LC,LM high-capacity for Easymail, 6x740 pages 500pg + 5x740 pg, 1x10ml + 3x9ml + 2x10ml Pack=6 for Epson XP 750
SKU
C13T24384510
Login for pricing
In Stock:
1 available
24XL Elephant Claria Photo HD Multipack 6-colours EasyMail Ink
Category: Printer Ink Refills
| SKU | C13T24384510 |
|---|---|
| EAN | 8715946607566 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Yes |
24XL Elephant Claria Photo HD Multipack 6-colours EasyMail Ink
Compatible Printers: Epson Expression Photo XP-55, Epson Expression Photo XP-750, Epson Expression Photo XP-860, Epson Expression Photo XP-850, Epson Expression Photo XP-65, Epson Expression Photo XP-970, Epson Expression Photo XP-960, Epson Expression Photo XP-950, Epson Expression Photo XP-760
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Epson |
| Country of origin | Indonesia |
| Printing colours | Black, Cyan, Light Cyan, Magenta, Light magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Colour ink volume | 8.7 ml |
| Black ink volume | 10 ml |
| Capacity | 55.7 ml |
| Packaging data | |
| Package width | 195 mm |
| Package depth | 320 mm |
| Package height | 20 mm |
| Package weight | 251 g |
| Quantity per pack | 6 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Products per pallet | 640 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 22.2 cm |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet layer | 160 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 960 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 40 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 640 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 22.2 cm |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet layer | 160 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 960 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 40 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |