We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T24284510/24 Ink cartridge multi pack Bk,C,M,Y,LC,LM for Easymail, 6x360 pages 1x240pg + 5x360pg, 1x5.1ml + 5x4.6ml Pack=6 for Epson XP 750
SKU
C13T24284510
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
24 Elephant Claria Photo HD Multipack 6-colours EasyMail Ink
Category: Printer Ink Refills
| SKU | C13T24284510 |
|---|---|
| EAN | 8715946607542 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | No |
| PDF URLs |
View PDF |
24 Elephant Claria Photo HD Multipack 6-colours EasyMail Ink
Compatible Printers: Epson Expression Photo XP-760, Epson Expression Photo XP-850, Epson Expression Photo XP-65, Epson Expression Photo XP-950, Epson Expression Photo XP-970, Epson Expression Photo XP-55, Epson Expression Photo XP-860, Epson Expression Photo XP-960, Epson Expression Photo XP-750
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Epson |
| Country of origin | Indonesia |
| Printing colours | Black, Cyan, Light Cyan, Magenta, Light magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Colour ink volume | 4.6 ml |
| Black ink volume | 5.1 ml |
| Capacity | 29.1 ml |
| Packaging data | |
| Package width | 195 mm |
| Package depth | 320 mm |
| Package height | 20 mm |
| Package weight | 210 g |
| Quantity per pack | 6 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Products per pallet | 640 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 22.2 cm |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet layer | 160 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 960 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 40 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 640 pc(s) |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 22.2 cm |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet layer | 160 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 960 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 40 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |