We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP F6U65AE/302 Printhead cartridge color, 150 pages ISO/IEC 24711 4ml for HP DeskJet 1110/2130/OfficeJet 5200
| SKU | F6U65AE |
|---|---|
| EAN | 0888793802991 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | No |
| Product Videos |
View Video |
| PDF URLs |
View PDF |
Create high-quality colour photos and everyday documents with HP Original ink cartridges – designed with the printer for excellent worry-free performance.
Compatible Printers: HP OfficeJet 5200 Series, HP Envy 4520 e-All-in-One, HP OfficeJet 5220, HP OfficeJet 4650, HP DeskJet 3633, HP OfficeJet 3838, HP OfficeJet 3835, HP DeskJet 2130, HP Envy 4525 e-All-in-One, HP DeskJet 3634, HP Envy 4528 e-All-in-One, HP DeskJet 2136, HP DeskJet 2100 Series, HP OfficeJet 4654, HP DeskJet 2132, HP Envy 4527 e-All-in-One, HP OfficeJet 3800 Series, HP OfficeJet 4655, HP DeskJet 3630, HP OfficeJet 3832, HP OfficeJet 5230, HP DeskJet 1110, HP OfficeJet 3830, HP Envy 4526 e-All-in-One, HP DeskJet 3639, HP OfficeJet 3836, HP DeskJet 3637, HP DeskJet 3632, HP Envy 4520 Series, HP DeskJet 3631, HP DeskJet 3636, HP DeskJet 2134, HP Envy 4522 e-All-in-One, HP OfficeJet 5232, HP OfficeJet 4657, HP OfficeJet 3834, HP OfficeJet 3833, HP DeskJet 3638, HP Envy 4521 e-All-in-One, HP DeskJet 1112, HP DeskJet 3630 Series, HP OfficeJet 4658, HP OfficeJet 3831, HP Envy 4524 e-All-in-One, HP OfficeJet 4656, HP DeskJet 3635, HP OfficeJet 4650 Series
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Dye-based ink |
| Supply type | Multi pack |
| Ink type | Dye-based ink |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Brand compatibility | HP |
| Colour ink page yield | 150 pages |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | Standard |
| Country of origin | China, United States, Singapore, Malaysia |
| Print technology | Inkjet |
| Compatibility | HP 302 ink cartridges work with: HP DeskJet 3630, 3633 HP Envy 4520, 4522, 4523, 4528 HP OfficeJet 3831, 3833, 3835, 4652, 4654, 4655, 4657, 5220, 5230 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Pallet weight (imperial) | 183.7 kg (404.9 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1199.9 x 800.1 x 1176 mm (47.2 x 31.5 x 46.3") |
| Technical details | |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | Standard |
| Country of origin | China, United States, Singapore, Malaysia |
| Print technology | Inkjet |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Pallet weight (imperial) | 183.7 kg (404.9 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1199.9 x 800.1 x 1176 mm (47.2 x 31.5 x 46.3") |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 888793802960, 199485238753, 888793802977, 888793802984, 199485238760, 888793802991 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (301) 888793802960; (30N) 199485238753; (ABE) 888793802977; (BA3) 888793802984; (NE1) 199485238760; (UUS) 888793802991 |
| Box contents | Ink cartridge |
| Other EU Hazard statement(s) | EUH208: Contains sensitizing substance. May produce an allergic reaction |
| Operational conditions | |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 32 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 113 mm |
| Weight | 30 g |
| Height | 115 mm |
| Depth | 37 mm |
| Package depth | 37 mm |
| Package weight | 40 g |
| Package width | 113 mm |
| Package height | 115 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 37 mm |
| Package weight | 40 g |
| Package width | 113 mm |
| Package height | 115 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 2880 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 800 x 1176 mm |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 48 pc(s) |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 888793802960, 199485238753, 888793802977, 888793802984, 199485238760, 888793802991 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (301) 888793802960; (30N) 199485238753; (ABE) 888793802977; (BA3) 888793802984; (NE1) 199485238760; (UUS) 888793802991 |
| Safety regulation & standards | |
| Other EU Hazard statement(s) | EUH208: Contains sensitizing substance. May produce an allergic reaction |
| Other features | |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Country of origin | China, United States, Singapore, Malaysia |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 800 x 1176 mm |
| Pallet weight (imperial) | 183.7 kg (404.9 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1199.9 x 800.1 x 1176 mm (47.2 x 31.5 x 46.3") |
| Logistics data | |
| Country of origin | China, United States, Singapore, Malaysia |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 172.7 kg |
| Products per master (outer) case | 60 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 3.18 kg |
| Products per pallet | 2880 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 800 x 1176 mm |
| Pallet weight (imperial) | 183.7 kg (404.9 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1199.9 x 800.1 x 1176 mm (47.2 x 31.5 x 46.3") |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 48 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) case gross weight (imperial) | 3.41 kg (7.52 lbs) |