We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T33574510/33XL Ink cartridge multi pack high-capacity Bk,C,M,Y,PBK Easymail 12,2ml+3x8,9ml+8,1ml Pack=5 for Epson XP 530
SKU
C13T33574510
Login for pricing
In Stock:
1 available
33XL Oranges Claria Premium Multipack 5-colours EasyMail Ink
Category: Ink Cartridges
| SKU | C13T33574510 |
|---|---|
| EAN | 8715946616209 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Yes |
33XL Oranges Claria Premium Multipack 5-colours EasyMail Ink
Compatible Printers: Epson Expression Premium XP-630 Series, Epson Expression Premium XP-645, Epson Expression Premium XP-635, Epson Expression Premium XP-7100, Epson Expression Premium XP-540, Epson Expression Premium XP-530, Epson Expression Premium XP-640 Series, Epson Expression Premium XP-630, Epson Expression Premium XP-900, Epson Expression Premium XP-830, Epson Expression Premium XP-640
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Dye-based ink |
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Supply type | Multi pack |
| Type | Original |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Black ink cartridges quantity | 2 |
| OEM code | C13T33574510 |
| Colour ink volume | 8.9 ml |
| Black ink volume | 12.2 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Printing colours | Black, Photo black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - Expression Premium XP-900 - Expression Premium XP-830 - Expression Premium XP-645 - Expression Premium XP-640 - Expression Premium XP-635 - Expression Premium XP-630 - Expression Premium XP-540 - Expression Premium XP-530 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Printing colours | Black, Photo black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Package type | Box |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Products per pallet layer (UK) | 144 pc(s) |
| Products per pallet layer | 96 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 576 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 135 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
| Package depth | 320 mm |
| Package weight | 236 g |
| Package width | 195 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 35 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 384 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 320 mm |
| Package weight | 236 g |
| Package width | 195 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 35 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 135 cm |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 398 mm |
| Master (outer) case length | 456 mm |
| Master (outer) case height | 337 mm |
| Products per master (outer) case | 24 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet | 384 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 144 pc(s) |
| Products per pallet layer | 96 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 576 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 135 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | Indonesia |
You may also be interested in
| Product |
Epson C13T33574510/33XL Ink cartridge...
Login for pricing
|
Epson C13T612100/T6121 Ink cartridge f...
Login for pricing
|
Epson C13T603100/T6031 Ink cartridge f...
Login for pricing
|
Epson C13T606200/T6062 Ink cartridge c...
Login for pricing
|
Epson C13T612200/T6122 Ink cartridge c...
Login for pricing
|
Epson C13T603200/T6032 Ink cartridge c...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T33574510
|
C13T612100
|
C13T603100
|
C13T606200
|
C13T612200
|
C13T603200
|
| Manufacturer |
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|




