We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother LC-3219XLM Ink cartridge magenta, 1.5K pages ISO/IEC 24711 for Brother MFC-J 5330
SKU
LC3219XLM
Login for pricing
In Stock:
163 available
The Brother LC3219XLM Magenta Ink Cartridges. Prints 1,500 pages.
Category: Ink Cartridges
| SKU | LC3219XLM |
|---|---|
| EAN | 4977766762205 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Yes |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
Brother consider the environmental impact at every stage of your ink cartridge life cycle, reducing waste at landfill. All our hardware and ink cartridges are built to have as little impact on the environment as possible. Genuine Brother LC3219XLM high yield ink cartridge - worth it every time
Compatible Printers: Brother MFC-J 6930 DW, Brother MFC-J 6530 DW, Brother MFC-J 6935 DWF, Brother MFC-J 6535 DW, Brother MFC-J 6935 DW, Brother MFC-J 5335 DWF, Brother MFC-J 5330 DW, Brother MFC-J 5730 DW, Brother MFC-J 5830 DW, Brother MFC-J 6730 DW, Brother MFC-J 5330 DW XL, Brother MFC-J 5930 DW, Brother MFC-J 6535 DW XL, Brother MFC-J 5335 DW
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Supply type | Single pack |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Brand compatibility | Brother |
| Colour ink page yield | 1500 pages |
| Printing colours | Magenta |
| Country of origin | Philippines |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | MFC-J5330DW MFC-J5730DW MFC-J6530DW MFC-J6930DW MFC-J5930DW MFC-J6935DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Technical details | |
| Printing colours | Magenta |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Philippines |
| Print technology | Inkjet printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 14 mm |
| Weight | 53 g |
| Height | 120 mm |
| Depth | 85 mm |
| Package depth | 155 mm |
| Package weight | 60 g |
| Package width | 93 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 20 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 155 mm |
| Package weight | 60 g |
| Package width | 93 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 20 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 4200 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | Philippines |
| Pallet gross height | 20.8 cm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 274.2 kg |
| Products per pallet | 4200 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Other features | |
| Country of origin | Philippines |
You may also be interested in
| Product |
Brother LC-3219XLM Ink cartridge magen...
Login for pricing
|
Canon 8190A002/BCI-15BK Ink cartridge...
Login for pricing
|
Epson C13T07114H10/T0711H Ink cartridg...
Login for pricing
|
Canon 7739A001/KC-36IP inking-kit + In...
Login for pricing
|
Canon 2971B001/CL-513 Printhead cartri...
Login for pricing
|
Canon 2969B001/PG-512 Printhead cartri...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LC3219XLM
|
8190A002
|
C13T07114H10
|
7739A001
|
2971B001
|
2969B001
|
| Manufacturer |
Brother
|
Canon
|
Epson
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|





