We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T26314012/26XL Ink cartridge foto black high-capacity XL, 400 pages 400 Photos 8,7ml for Epson XP 600
SKU
C13T26314012
Category: Ink Cartridges
| SKU | C13T26314012 |
|---|---|
| EAN | 8715946625669 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Yes |
26XL Polar bear Claria Premium Single Photo Black Ink
Compatible Printers: Epson Expression Premium XP-710, Epson Expression Premium XP-610 Series, Epson Expression Premium XP-620 Series, Epson Expression Premium XP-600, Epson Expression Premium XP-510, Epson Expression Premium XP-720, Epson Expression Premium XP-800, Epson Expression Premium XP-620, Epson Expression Premium XP-520, Epson Expression Premium XP-600 Series, Epson Expression Premium XP-605, Epson Expression Premium XP-625, Epson Expression Premium XP-820, Epson Expression Premium XP-615, Epson Expression Premium XP-610, Epson Expression Premium XP-700, Epson Expression Premium XP-810
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Dye-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Dye-based ink |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T26314012 |
| Black ink volume | 8.7 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Black ink page yield | 400 pages |
| Printing colours | Photo black |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - Expression Premium XP-820 - Expression Premium XP-720 - Expression Premium XP-625 - Expression Premium XP-620 - Expression Premium XP-520 - Epson Expression Premium XP-810 - Epson Expression Premium XP-800 - Epson Expression Premium XP-710 - Epson Expression Premium XP-700 - Epson Expression Premium XP-615 - Epson Expression Premium XP-610 - Epson Expression Premium XP-605 - Epson Expression Premium XP-600 - Epson Expression Premium XP-510 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Photo black |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 340 pc(s) |
| Products per pallet layer | 340 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 3400 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946626901 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
| Package depth | 26 mm |
| Package weight | 45 g |
| Package width | 102 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 145 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 3400 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 26 mm |
| Package weight | 45 g |
| Package width | 102 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 145 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 39 cm |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 102 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet | 3400 pc(s) |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 340 pc(s) |
| Products per pallet layer | 340 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 3400 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946626901 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | Indonesia |
You may also be interested in
| Product |
Epson C13T26314012/26XL Ink cartridge...
Login for pricing
|
Canon 8190A002/BCI-15BK Ink cartridge...
Login for pricing
|
Canon 0615B001/PG-40 Printhead cartrid...
Login for pricing
|
Epson C13T07114H10/T0711H Ink cartridg...
Login for pricing
|
Canon 7739A001/KC-36IP inking-kit + In...
Login for pricing
|
Canon 2971B001/CL-513 Printhead cartri...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T26314012
|
8190A002
|
0615B001
|
C13T07114H10
|
7739A001
|
2971B001
|
| Manufacturer |
Epson
|
Canon
|
Canon
|
Epson
|
Canon
|
Canon
|





