We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T34614010/34 Ink cartridge black, 350 pages 6,1ml for Epson WF-3720
SKU
C13T34614010
Category: Ink Cartridges
| SKU | C13T34614010 |
|---|---|
| EAN | 8715946632032 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Yes |
34 Golf ball DURABrite Ultra Single Black Ink
Compatible Printers: Epson WorkForce Pro WF-3720 DW, Epson WorkForce Pro WF-3720 Series, Epson WorkForce Pro WF-3725 DWF, Epson WorkForce Pro WF-3720 DWF, Epson WorkForce Pro WF-3700 Series
| Features | |
|---|---|
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T34614010 |
| Black ink volume | 6.1 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Black ink page yield | 350 pages |
| Printing colours | Black |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - WorkForce Pro WF-3725DWF - WorkForce Pro WF-3720DWF |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Black |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 340 pc(s) |
| Products per pallet layer | 340 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 3400 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946632476 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
| Package depth | 26 mm |
| Package weight | 40 g |
| Package width | 102 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 145 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 3400 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 26 mm |
| Package weight | 40 g |
| Package width | 102 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 145 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 102 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet | 3400 pc(s) |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 340 pc(s) |
| Products per pallet layer | 340 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 3400 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946632476 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | Indonesia |
You may also be interested in
| Product |
Epson C13T34614010/34 Ink cartridge bl...
Login for pricing
|
Canon 8190A002/BCI-15BK Ink cartridge...
Login for pricing
|
Canon 0615B001/PG-40 Printhead cartrid...
Login for pricing
|
Epson C13T07114H10/T0711H Ink cartridg...
Login for pricing
|
Canon 7739A001/KC-36IP inking-kit + In...
Login for pricing
|
Canon 2971B001/CL-513 Printhead cartri...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T34614010
|
8190A002
|
0615B001
|
C13T07114H10
|
7739A001
|
2971B001
|
| Manufacturer |
Epson
|
Canon
|
Canon
|
Epson
|
Canon
|
Canon
|





