We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T04F54010/478XL Ink cartridge red high-capacity, 830 pages 10,2ml for Epson XP 15000
SKU
C13T04F54010
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
478XL Squirrel Claria Photo HD Single Red Ink
Category: Ink Cartridges
| SKU | C13T04F54010 |
|---|---|
| EAN | 8715946645681 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | No |
478XL Squirrel Claria Photo HD Single Red Ink
Compatible Printers: Epson Expression Photo HD XP-15000
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink volume | 10.2 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Certification | CE |
| Printing colours | Red |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | Indonesia |
| Compatibility | Expression Photo XP-8500 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Red |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | Indonesia |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 272 pc(s) |
| Products per pallet layer | 272 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 2720 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 2 m |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946648972 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Packaging data | |
| Package depth | 140 mm |
| Package weight | 40 g |
| Package width | 99 mm |
| Package height | 33 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 2720 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 140 mm |
| Package weight | 40 g |
| Package width | 99 mm |
| Package height | 33 mm |
| Certificates | |
| Certification | CE |
| Other features | |
| Certification | CE |
| Country of origin | Indonesia |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 2 m |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 102 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |
| Products per master (outer) case | 8 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet | 2720 pc(s) |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 272 pc(s) |
| Products per pallet layer | 272 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 2720 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 2 m |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946648972 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |