We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T379D4010/378XL/478XL Ink cartridge multi pack high-capacity Bk,C,M,Y,R,GY 11,2ml +3x9,3ml + 10,2ml + 11,2ml Pack=6 for Epson XP 15000
SKU
C13T379D4010
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
378XL / 478XL Squirrel Claria Photo HD Multipack 6-colours Ink
Category: Ink Cartridges
| SKU | C13T379D4010 |
|---|---|
| EAN | 8715946646510 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | No |
378XL / 478XL Squirrel Claria Photo HD Multipack 6-colours Ink
Compatible Printers: Epson Expression Photo HD XP-15000
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Multi pack |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink cartridges quantity | 5 |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T379D4010 |
| Colour ink volume | 9.3 ml |
| Black ink volume | 11.2 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow, Red, Grey |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | Expression Photo XP-8500 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow, Red, Grey |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 60 pc(s) |
| Products per pallet layer | 60 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 540 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 2 m |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946649009 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
| Package depth | 70 mm |
| Package weight | 218 g |
| Package width | 190 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 140 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 540 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 70 mm |
| Package weight | 218 g |
| Package width | 190 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 140 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 2 m |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 195 mm |
| Master (outer) case length | 370 mm |
| Master (outer) case height | 150 mm |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet | 540 pc(s) |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 60 pc(s) |
| Products per pallet layer | 60 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 540 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 2 m |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946649009 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | Indonesia |