We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Peerless ACC-SPARK70 mounting kit
SKU
ACC-SPARK70
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Adaptor Brackets for 70"" Cisco Spark Board
Category: Mounting Kits
| SKU | ACC-SPARK70 |
|---|---|
| EAN | 0735029321392 |
| Manufacturer | Peerless |
| Availability | No |
| PDF URLs |
View PDF |
Peerless-AV’s heavy duty Adaptor Brackets provide the proper mounting pattern, strength and stability to mount a 55" or 70" Cisco Spark Board to a Peerless-AV® SR598-HUB Cart or SF680-HUB Wall Mount. Both Adaptor Brackets include security hardware as a theft deterrent. The simple hook-and-hangTM design makes mounting the display easy and safe.
| Technical details | |
|---|---|
| Screen size compatibility | 1778 - 1778 mm (70 - 70") |
| Maximum weight capacity | 72.6 kg |
| Product colour | Black |
| Other features | |
|---|---|
| Screen size compatibility | 1778 - 1778 mm (70 - 70") |
| Weight & dimensions | |
| Width | 181 mm |
| Depth | 37 mm |
| Height | 953 mm |