We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products LBP-ADJ-A-2PK rack accessory Cable lacing bar
SKU
LBP-ADJ-A-2PK
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
4 Lacer Bars in 1 when using LL-VA21 Lever Lock LBP-ADJ-A-2PK
Category: Rack Accessories
| SKU | LBP-ADJ-A-2PK |
|---|---|
| EAN | 0656747384622 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | No |
4 Lacer Bars in 1! Our new adjustable horizontal lacer bar gives you the flexibility to have up to 4 different depths on the same horizontal plane (0”, 2”, 4” & 6”) when used with LL-VA21! It provides optimal signal separation for the various cord types (power, AV, data) used on a single piece of equipment and reduces cable management complexity. The adjustable horizontal lacer bar also comes with easy break off tabs that let you pick your desired depth if you don’t need all 4 depths, so you only have to stock (1) lacer bar!
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable lacing bar |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Mounting hole shape | Round |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Width | 482.6 mm |
| Weight | 1.13 kg |
| Height | 43.7 mm |
| Depth | 152 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Cable lacing bar |
| Rack capacity | 1U |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |