We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 006R04191 Toner cartridge magenta, 6K pages (replaces HP 415X/W2033X) for HP E 45028/M 454
| SKU | 006R04191 |
|---|---|
| EAN | 0095205064551 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | Yes |
| Product Videos |
View Video |
Compatible Printers: HP Color LaserJet Managed E 45028 dn, HP Color LaserJet Pro MFP M 478 Series, HP Color LaserJet Managed E 47528 f, HP Color LaserJet Pro MFP M 479 dw, HP Color LaserJet Pro MFP M 454 dn, HP Color LaserJet Enterprise M 455 dn, HP Color LaserJet Pro MFP M 478 fdn, HP Color LaserJet Pro MFP M 454 nw, HP Color LaserJet Pro MFP M 478 fn, HP Color LaserJet Pro MFP M 454 dw, HP Color LaserJet Pro MFP M 454 fw, HP Color LaserJet Pro MFP M 479 fnw, HP Color LaserJet Pro MFP M 454 Series, HP Color LaserJet Pro MFP M 450 Series, HP Color LaserJet Pro MFP M 478 f, HP Color LaserJet Pro MFP M 479 dn, HP Color LaserJet Pro MFP M 479 Series, HP Color LaserJet Pro MFP M 479 fdn, HP Color LaserJet Pro MFP M 479 fdw, HP Color LaserJet Enterprise MFP M 480 f
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Single pack |
| Type | Compatible |
| Colour toner cartridges quantity | 1 |
| Black toner page yield | 6000 pages |
| Colour toner page yield | 6000 pages |
| Compatibility | Color LaserJet Pro M454 Color LaserJet Pro MFP M479 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Replacement for | HP 414X |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | W2033X |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Printing colours | Magenta |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 325 mm |
| Package weight | 840 g |
| Package width | 185 mm |
| Package height | 100 mm |
| Print quality | |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Printing colours | Magenta |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 325 mm |
| Package weight | 840 g |
| Package width | 185 mm |
| Package height | 100 mm |
| Technical details | |
| Type | Compatible |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | W2033X |
| Country of origin | China |
| Compatibility | Color LaserJet Pro M454 Color LaserJet Pro MFP M479 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Xerox 006R04191 Toner cartridge magent...
Login for pricing
|
OKI 43872305 Toner yellow, 2K pages/5%...
Login for pricing
|
OKI 43979102 Toner-kit, 3.5K pages ISO...
Login for pricing
|
OKI 44469704 Toner-kit yellow, 2K page...
Login for pricing
|
OKI 44469804 Toner-kit black, 5K pages...
Login for pricing
|
OKI 44469706 Toner-kit cyan, 2K pages...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
006R04191
|
43872305
|
43979102
|
44469704
|
44469804
|
44469706
|
| Manufacturer |
Xerox
|
OKI
|
OKI
|
OKI
|
OKI
|
OKI
|





