We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama High-Speed HDMI Cable, 4K, Plug - Plug, Ethernet, 1.5 m
SKU
205005
Category: HDMI Cables
| SKU | 205005 |
|---|---|
| EAN | 4047443439253 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | Yes |
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| HDMI Ethernet channel | Yes |
| Audio Return Channel (ARC) | Yes |
| Bandwidth | 600 MHz |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.5 m |
| Connector 1 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 2 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Magnetically shielded | Yes |
| Data transfer rate | 18 Gbit/s |
| Supported graphics resolutions | 4096 x 2160 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 99 g |
| Package width | 230 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 30 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 99 g |
| Package width | 230 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 30 mm |
You may also be interested in
| Product |
Hama High-Speed HDMI Cable, 4K, Plug -...
Login for pricing
|
Cables Direct 3m HDMI, M - M HDMI cabl...
Login for pricing
|
Belkin High Speed HDMI 1m HDMI cable H...
Login for pricing
|
Belkin High Speed HDMI 2m HDMI cable H...
Login for pricing
|
Cables Direct 1m High Speed HDMI with...
Login for pricing
|
Cables Direct 2m High Speed HDMI with...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
205005
|
99HDHS-103
|
HDMI0018G-1M
|
HDMI0018G-2M
|
99CDLHD4-101
|
99CDLHD4-102
|
| Manufacturer |
Hama
|
Cables Direct
|
Belkin
|
Belkin
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|




