We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Anker A1695H11 power bank 25000 mAh Black
SKU
A1695H11
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Laptop Power Bank (25K, 165W, Built-In and Retractable Cables)
Category: Power Banks
| SKU | A1695H11 |
|---|---|
| EAN | 0194644288679 |
| Manufacturer | ANKER |
| Availability | No |
Anker Power Bank 25000mAh 165W Ultra-Fast Portable Charger with Built-In and Retractable USB C Cables A1695
| Design | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 4 |
| Charger compatibility | Universal |
| Product colour | Black |
| On/off switch | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Performance | |
| Fast charging | Yes |
| Battery capacity | 25000 mAh |
| Charging source | USB |
| Battery charge time (USB) | 2 h |
| USB Power Delivery up to | 100 W |
| Built-in radio | No |
| Ports & interfaces | |
| USB Type-A output ports | 1 |
| USB Type-C connector | Yes |
| Input interface | USB Type-C |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| USB Type-A connector | Yes |
| Power | |
| Total output power | 165 W |
| Power protection features | Overheating |
| Input voltage | 3 - 20 V |
| Output voltage | 20 V |
| Input current | 3/5 A |
| Output current | 5 A |
| Port 1 output power | 100 W |
| Port 2 output power | 33 W |
| Fast charging | Yes |
| Battery capacity | 25000 mAh |
| Charging source | USB |
| Battery charge time (USB) | 2 h |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 54 mm |
| Depth | 49 mm |
| Height | 157 mm |
| Weight | 595 g |
| Packaging content | |
| Cables included | USB Type-C |
| Ergonomics | |
| On/off switch | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Radio | |
| Built-in radio | No |
| Technical details | |
| Shape | Rectangle |