We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
dbramante1928 re-charge - Power Bank 5K Wireless v2 - Grey
SKU
CP05SLBL7254
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
re-charge - Power Bank 5K Wireless v2 - Grey
Category: Power Banks
| SKU | CP05SLBL7254 |
|---|---|
| EAN | 5711428072542 |
| Manufacturer | Dbramante1928 |
| Availability | No |
| PDF URLs |
View PDF |
Wirelessly charge your smartphone quickly and safely with the ultra-slim re-charge Power Bank 5K Wireless v2, crafted from 100% recycled plastic. Designed for seamless on-the-go use, it supports Qi, Qi2 and MagSafe compatibility, delivering up to 15W of reliable wireless power. The LED indicator lets you know when it’s time to recharge, and the USB-C output also allows fast wired charging for USB-C compatible devices.
| Design | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 1 |
| Charger compatibility | Universal |
| Product colour | Grey |
| LED indicators | Yes |
| Wireless charging | Yes |
| Performance | |
| Fast charging | Yes |
| Charging source | USB |
| Fast charging technology | Quick Charge 2.0, Quick Charge |
| Wireless charging | Yes |
| MagSafe compatible | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Input interface | USB Type-C |
| Power | |
|---|---|
| Total output power | 20 W |
| Input voltage | 5 V |
| Input current | 3 A |
| Wireless charging power | 15 W |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Fast charging | Yes |
| Charging source | USB |
| Fast charging technology | Quick Charge 2.0, Quick Charge |
| Wireless charging | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 106.5 mm |
| Depth | 66 mm |
| Height | 9.2 mm |
| Weight | 120 g |
| Ergonomics | |
| LED indicators | Yes |
| Technical details | |
| Shape | Rectangle |