We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Eaton SR1UPANEL10W rack accessory Panel kit
SKU
SR1UPANEL10W
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
Eaton SmartRack 1U Blanking Panel Kit - Toolless Mounting, 10 Panels, White
Category: Rack Accessories
| SKU | SR1UPANEL10W |
|---|---|
| EAN | 0037332291974 |
| Manufacturer | Eaton |
| Availability | No |
Fills unused rack spaces to help improve cooling efficiency and optimize airflow throughout the rack enclosure.
| Features | |
|---|---|
| Certification | EIA/ECA-310-E; RoHS |
| Type | Panel kit |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 1.45 kg |
| Width | 241.3 mm |
| Weight | 40 g |
| Height | 116.8 mm |
| Depth | 477.5 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.45 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Quick installation guide | Yes |
| Technical details | |
| Type | Panel kit |
| Colour | |
| Product colour | White |