We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HOVERAir Multi-functional Carry Bag Black
SKU
SP86H006
Category: Camera Drone Parts
| SKU | SP86H006 |
|---|---|
| EAN | 6977791920173 |
| Manufacturer | HOVERAir |
| Availability | Yes |
HoverAir Multi-functional Carry Bag.
The HoverAir Multi-functional Carry Bag conveniently stores the PowerCase, X1 Pro/ProMax, Charging Hub and extra batteries with room to spare. The bag has a lightweight and versatile design and features a removable strap for added flexibility. It effortlessly transforms into a cycling bag when needed.
Dimensions:
- 255 x 181 x 65mm
The HoverAir Multi-functional Carry Bag conveniently stores the PowerCase, X1 Pro/ProMax, Charging Hub and extra batteries with room to spare. The bag has a lightweight and versatile design and features a removable strap for added flexibility. It effortlessly transforms into a cycling bag when needed.
Dimensions:
- 255 x 181 x 65mm
| Features | |
|---|---|
| Product type | Carrying case |
| Brand compatibility | HOVERAir |
| Product colour | Black |
| Compatibility | X1 PRO/PROMAX |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 150 mm |
| Height | 180 mm |
| Depth | 120 mm |
| Package width | 134 mm |
| Package depth | 145 mm |
| Package height | 197 mm |
| Package weight | 435 g |
| Weight | 281.5 g |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Customs product code (TARIC) | 4202221000 |
You may also be interested in
| Product |
HOVERAir Multi-functional Carry Bag Bl...
Login for pricing
|
DJI Flip Parallel Charging Hub camera...
Login for pricing
|
HOVERAir X1 ProMax Smart Battery Black
Login for pricing
|
DJI Mini 5 Pro ND camera drone part/ac...
Login for pricing
|
DJI Mini 5 Pro Two-Way camera drone pa...
Login for pricing
|
HOVERAir JoyStick Black
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SP86H006
|
CP.FP.00000183.01
|
SP16H006
|
CP.MA.00000880.01
|
CP.MA.00000879.01
|
SP93R004
|
| Manufacturer |
HOVERAir
|
Dji
|
HOVERAir
|
Dji
|
Dji
|
HOVERAir
|





