We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 24GB DDR5 5600 SODIMM Memory
SKU
CD2F9AA
Category: Memory Modules
| SKU | CD2F9AA |
|---|---|
| EAN | 0199642743939 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | No |
| PDF URLs |
View PDF |
Expand Your Productivity
Upgrade your capacity for uninterrupted, undeterred, unbelievably fast speed. This 24 GB DDR5 5600MHz SODIMM Memory opens up your workspace to its full potential. Make way for all the things you need to get done, at once, with state-of-the-art processing power.
Upgrade your capacity for uninterrupted, undeterred, unbelievably fast speed. This 24 GB DDR5 5600MHz SODIMM Memory opens up your workspace to its full potential. Make way for all the things you need to get done, at once, with state-of-the-art processing power.
| Technical details | |
|---|---|
| UNSPSC-code | 32101602 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 20 pc(s) |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Features | |
| Windows operating systems supported | Windows 11 |
| HP segment | Business |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 11 |
| Packaging data | |
| Pallet weight (imperial) | 119 kg (262.4 lbs) |
| Master (outer) cases per pallet | 100 pc(s) |
| Package width | 232 mm |
| Package depth | 148 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package weight | 53 g |
| Software | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Windows 11 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 232 mm |
| Package depth | 148 mm |
| Package height | 10 mm |
| Width | 70 mm |
| Depth | 30 mm |
| Height | 2 mm |
| Weight | 8 g |
| Package weight | 53 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 119 kg |
| Pallet weight (imperial) | 119 kg (262.4 lbs) |
| Master (outer) cases per pallet | 100 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 20 pc(s) |
| Other features | |
| Compatibility | HP EliteBook 8 G1i 14 inch Notebook AI PC; HP EliteBook 8 G1i 16 inch Notebook AI PC; HP EliteBook 6 G1iR 14 inch Notebook PC; HP EliteBook 6 G1iR 16 inch Notebook PC; HP EliteBook 8 G1a 14 inch Notebook AI PC; HP EliteBook 8 G1a 16 inch Notebook AI PC; HP EliteBook 8 G1a 14 inch Notebook Next Gen AI PC; HP EliteBook 8 G1a 16 inch Notebook Next Gen AI PC; HP EliteBook 6 G1a 14 inch Notebook AI PC; HP EliteBook 6 G1a 16 inch Notebook AI PC; HP EliteBook 6 G1a 14 inch Notebook Next Gen AI PC; HP EliteBook 640 14 inch G11 Notebook PC; HP EliteBook 660 16 inch G11 Notebook PC |
| Compatible operating systems | Windows 11 |
| UNSPSC-code | 32101602 |
| Pallet weight (imperial) | 119 kg (262.4 lbs) |
| Pallet gross weight | 119 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 100 pc(s) |