We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama Treasure photo album Multicolour 20 sheets 5.4 x 8.6 cm
SKU
7725
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
"Treasure" Slip-in Album, for 20 Instant Photos Up To Max. 5.4 x 8.6 cm
Category: Photo Albums
| SKU | 7725 |
|---|---|
| EAN | 4007249077257 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | No |
FSC Mix paper
FSC Mix: Paper from responsible sources
FSC Mix: Paper from responsible sources
| Features | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Media size (1 slide) | 5.4 x 8.6 cm |
| Maximum capacity | 20 sheets |
| Product colour | Multicolour |
| Pages colour | White |
| Picture size | 54 x 86 mm |
| Technical details | |
| Media size (1 slide) | 5.4 x 8.6 cm |
| Maximum capacity | 20 sheets |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) Mix |
| Weight & dimensions | |
| Width | 90 mm |
| Height | 110 mm |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Multicolour |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Sustainability | |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) Mix |