We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kyocera 1902K90UN0/WT-861 Toner waste box, 500K pages/6% for KM TASKalfa 6500/7002/Olivetti d-Copia 6500 MF/TA DC 2465/TA DCC 2965
| SKU | 1902K90UN0 |
|---|---|
| EAN | 0632983024973 |
| Manufacturer | KYOCERA |
| Availability | No |
Compatible Printers: Kyocera TASKalfa 6550 ci, Triumph-Adler 6555 i, Olivetti D-Copia 6500 Series, Olivetti D-Copia 8000 MF, Utax 6505 Ci, Triumph-Adler 6505 Ci, Kyocera TASKalfa 6551 ci, Copystar CS 8000 i, Kyocera TASKalfa 8001 i, Copystar CS 6551 ci, Utax CD 1465, Utax 7505 Ci, Triumph-Adler DCC 2970, Olivetti D-Copia 6500 MF plus, Copystar CS 7002 i, Kyocera TASKalfa 9002 i, Kyocera TASKalfa 8000 i, Triumph-Adler DC 2465, Copystar CS 8002 i, Copystar CS 7550 CI, Copystar CS 7551 ci, Kyocera TASKalfa 8003 i, Copystar CS 8001 i, Kyocera TASKalfa 9003 i, Kyocera TASKalfa 7003 i, Kyocera TASKalfa 6501 i, Kyocera TASKalfa 7500 Series, Kyocera TASKalfa 7551 ci, Copystar CS 6501 i, Olivetti D-Copia 8000 MF plus, Triumph-Adler DCC 2965, Triumph-Adler DC 2480, Triumph-Adler 7505 Ci, Copystar CS 6500 i, Olivetti D-Copia 6500 MF, Copystar CS 9002 i, Kyocera TASKalfa 6500 i, Utax 8055 i, Kyocera TASKalfa 7550 ci, Utax CD 1480, Kyocera TASKalfa 7002 i, Triumph-Adler 8055 i, Copystar CS 6550 CI, Utax CDC 1965, Utax CDC 1970, Kyocera TASKalfa 8002 i, Utax 6555 i
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Kyocera |
| Printing colours | White |
| Print technology | Laser |
| Page yield | 500000 pages |
| Compatibility | TASKalfa 6550ci/7550ci/6500i/8000i. |
| Cartridge recollection | Yes |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Kyocera |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Printing colours | White |
| Print technology | Laser |
| Page yield | 500000 pages |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Compatibility | TASKalfa 6550ci/7550ci/6500i/8000i. |
| Cartridge recollection | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |