We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama Ohio Backpack Black, Red
SKU
121346
Category: Camera Cases
| SKU | 121346 |
|---|---|
| EAN | 4047443506320 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | Yes |
Backpack for the ergonomic, comfortable transport and secure protection of camera gear with a tablet PC
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Any brand |
| Material | Neoprene, Polyester |
| Product colour | Black, Red |
| Case type | Backpack |
| Features | |
| Case type | Backpack |
| Tablet compartment | Yes |
| Protection features | Dust resistant |
| Shoulder strap | Yes |
| Side pocket | Yes |
| Number of exterior pockets | 3 |
| Brand compatibility | Any brand |
| Material | Neoprene, Polyester |
| Product colour | Black, Red |
| Weight & dimensions | |
| Width | 330 mm |
| Depth | 200 mm |
| Height | 480 mm |
| Weight | 950 g |
| Interior dimensions (W x D x H) | 270 x 120 x 340 mm |
| Design | |
|---|---|
| Case type | Backpack |
| Rain cover | Yes |
| Tablet compartment | Yes |
| Protection features | Dust resistant |
| Shoulder strap | Yes |
| Side pocket | Yes |
| Number of exterior pockets | 3 |
| Brand compatibility | Any brand |
| Material | Neoprene, Polyester |
| Product colour | Black, Red |
| Packaging data | |
| Rain cover | Yes |
| Packaging content | |
| Rain cover | Yes |