We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DICOTA D3250106 laptop case 40.6 cm (16") Backpack Black
SKU
D3250106
Category: Notebook Cases
| SKU | D3250106 |
|---|---|
| EAN | 7640239423794 |
| Manufacturer | Dicota |
| Availability | No |
The SEEKER II backpack is an everyday all-rounder for those on the go with much to carry. Its well-designed, spacious compartments offer a clear overview and quick access to your gear. Integrated reflective surfaces ensure better visibility in poor light, boosting your safety. It provides the perfect solution for safe, comfortable transport of your notebook, daily essentials, or special accessories, optimizing both your mobility and security.
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 40.6 cm (16") |
| Volume | 24 L |
| Features | |
|---|---|
| Product main colour | Black |
| Case type | Backpack |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Maximum screen size | 40.6 cm (16") |
| Brand compatibility | Universal |
| Gender | Unisex |
| Design | |
| Case type | Backpack |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Maximum screen size | 40.6 cm (16") |
| Brand compatibility | Universal |
| Technical details | |
| Material | Polyester |
| Case type | Backpack |
| Gender | Unisex |