We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DELL DA326 Wired USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C Black
SKU
DA326-BK-EMEA
Category: Notebook Docks & Port Replicators
| SKU | DA326-BK-EMEA |
|---|---|
| EAN | 5397321025177 |
| Manufacturer | DELL |
| Availability | No |
Designed for modern professionals, this hub delivers fast charging, versatile connectivity and effortless portability.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Microphone in | No |
| Headphone outputs | 0 |
| Connectivity technology | Wired |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Power Delivery up to | 100 W |
| DisplayPort version | 1.4 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 2500 Mbit/s |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Performance | |
| Maximum digital resolution | 6016 x 3384 pixels |
| Product colour | Black |
| Card reader integrated | No |
| Plug and Play | Yes |
| Data transfer rate | 1.25 Gbit/s |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Plug and Play | Yes |
| Data transfer rate | 1.25 Gbit/s |
| Storage | |
| Card reader integrated | No |
| Power | |
|---|---|
| Power source type | USB |
| Power cable length | 0.248 m |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mobile operating systems supported | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 93.5 g |
| Width | 71 mm |
| Depth | 71 mm |
| Height | 26.2 mm |
| Design | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |