We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brother LC-121VALBP Ink cartridge multi pack Bk,C,M,Y, 4x300 pages ISO/IEC 24711 Pack=4 for Brother DCP-J 132/MFC-J 285
SKU
LC121VALBP
Login for pricing
In Stock:
3 available
The Brother LC121VALBP Black, Cyan, Magenta and Yellow Ink Cartridges Multipack. Each cartridge prints 300 pages.
Category: Ink Cartridges
| SKU | LC121VALBP |
|---|---|
| EAN | 5014047566233 |
| Manufacturer | Brother |
| Availability | Yes |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
Choose this LC121VALBP Ink Cartridge Multipack to make it both more convenient and affordable to replace all the genuine Brother print cartridges in your home or office printer. The four cartridges contained in this value pack have all been expertly designed to help you get the best from your printer.
Compatible Printers: Brother MFC-J 470 DW, Brother MFC-J 970 DW, Brother MFC-J 650 DW, Brother DCP-J 152 W, Brother MFC-J 245, Brother DCP-J 752 DW, Brother MFC-J 475 DW, Brother MFC-J 875 DW, Brother MFC-J 870 DW, Brother DCP-J 172 W, Brother DCP-J 150 Series, Brother MFC-J 470 Series, Brother DCP-J 132 W, Brother DCP-J 152 WR, Brother MFC-J 285 DW, Brother DCP-J 552 DW
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Multi pack |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Brand compatibility | Brother |
| Colour ink page yield | 300 pages |
| Black ink page yield | 300 pages |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Country of origin | China |
| Compatibility | DCP-J752DW, MFC-J870DW |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Operational conditions | |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 70% |
| Storage temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 35 °C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 178 mm |
| Weight | 168 g |
| Height | 217 mm |
| Depth | 67 mm |
| Package weight | 213 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 213 g |
| Quantity per pack | 4 pc(s) |
| Products per pallet | 544 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 136 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Pallet gross height | 16.7 cm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 17 pc(s) |
| Pallet gross weight | 148.7 kg |
| Products per pallet | 544 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 136 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Other features | |
| Country of origin | China |
You may also be interested in
| Product |
Brother LC-121VALBP Ink cartridge mult...
Login for pricing
|
Epson C13T580400/T5804 Ink cartridge y...
Login for pricing
|
Epson C13T580600/T5806 Ink cartridge l...
Login for pricing
|
Epson C13T580200/T5802 Ink cartridge c...
Login for pricing
|
Epson C13T26164010/26 Ink cartridge mu...
Login for pricing
|
Canon 1033B013/PGI-9 Ink cartridge mul...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LC121VALBP
|
C13T580400
|
C13T580600
|
C13T580200
|
C13T26164010
|
1033B013
|
| Manufacturer |
Brother
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Canon
|





