We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T26704010/267 Ink cartridge color, 200 pages 6,7ml for Epson WF-100 W
SKU
C13T26704010
Category: Ink Cartridges
| SKU | C13T26704010 |
|---|---|
| EAN | 8715946541846 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Yes |
267 Globe Single Colour Ink
Compatible Printers: Epson WorkForce WF-110 W, Epson WorkForce WF-100 W
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | C13T26704010 |
| Colour ink volume | 6.7 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Colour ink page yield | 200 pages |
| Certification | CE |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - WorkForce WF-100W |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Cyan, Magenta, Yellow |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 150 pc(s) |
| Products per pallet layer | 150 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 1500 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 160 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Packaging data | |
| Package depth | 51 mm |
| Package weight | 30 g |
| Package width | 145 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 120 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 1500 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 51 mm |
| Package weight | 30 g |
| Package width | 145 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 120 mm |
| Certificates | |
| Certification | CE |
| Other features | |
| Certification | CE |
| Country of origin | Indonesia |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 160 cm |
| Master (outer) case width | 120 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 1500 pc(s) |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 150 pc(s) |
| Products per pallet layer | 150 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 1500 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 160 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Epson C13T26704010/267 Ink cartridge c...
Login for pricing
|
Canon 8190A002/BCI-15BK Ink cartridge...
Login for pricing
|
Canon 0615B001/PG-40 Printhead cartrid...
Login for pricing
|
Canon 7739A001/KC-36IP inking-kit + In...
Login for pricing
|
Canon 2970B001/PG-510 Printhead cartri...
Login for pricing
|
Canon 2971B001/CL-513 Printhead cartri...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T26704010
|
8190A002
|
0615B001
|
7739A001
|
2970B001
|
2971B001
|
| Manufacturer |
Epson
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|





