We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Jabra LINK 370 MS
SKU
14208-08
Category: Headphone/Headset Accessories
Jabra Link 370 is a USB adapter to enhance Bluetooth® connectivity from your Jabra headset or speakerphone to your laptop.
| Features | |
|---|---|
| Product type | USB receiver |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Brand compatibility | Jabra |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Product type | USB receiver |
| Package weight | 20 g |
| Brand compatibility | Jabra |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 20 g |
| Width | 15.8 mm |
| Depth | 21.2 mm |
| Height | 4.7 mm |
| Package width | 45 mm |
| Package depth | 10 mm |
| Package height | 75 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 20 g |
| Package width | 45 mm |
| Package depth | 10 mm |
| Package height | 75 mm |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 172 mm |
| Master (outer) case length | 296 mm |
| Master (outer) case height | 388 mm |
| Master (outer) case gross weight | 3.2 kg |
| Products per master (outer) case | 240 pc(s) |
| Country of origin | China |
You may also be interested in
| Product |
Jabra LINK 370 MS
Login for pricing
|
Jabra GN1216 Avaya cord, coiled
Login for pricing
|
Jabra GN 1200 CC
Login for pricing
|
Jabra PRO 900 Leather Ear Cushions (10...
Login for pricing
|
Jabra Leather Ear Cushion, Evolve 20SE...
Login for pricing
|
Jabra SUPERVISOR cord w_ mute
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
14208-08
|
88001-04
|
88011-99
|
14101-42
|
14101-46
|
8800-02-01
|
| Manufacturer |
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|





