We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T37884010/378 Ink cartridge multi pack Bk,C,M,Y,LC,LM 5.5ml 5,5ml 3x4,1ml 2x4,8ml Pack=6 for Epson XP 8000
SKU
C13T37884010
Category: Ink Cartridges
| SKU | C13T37884010 |
|---|---|
| EAN | 8715946646473 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Yes |
378 Squirrel Claria Photo HD Multipack 6-colours Ink
Compatible Printers: Epson Expression Photo XP-8600 Series, Epson Expression Photo XP-8500, Epson Expression Photo XP-8700, Epson Expression Photo XP-8000, Epson Expression Photo XP-8500 Series, Epson Expression Photo XP-8605, Epson Expression Photo XP-8505, Epson Expression Photo XP-8005, Epson Expression Photo XP-8600
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Multi pack |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Colour ink cartridges quantity | 5 |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T37884010 |
| Colour ink volume | 4.1 ml |
| Black ink volume | 5.5 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Printing colours | Black, Cyan, Light Cyan, Magenta, Light magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - Expression Photo XP-8500 - Expression Photo HD XP-15000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Black, Cyan, Light Cyan, Magenta, Light magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 60 pc(s) |
| Products per pallet layer | 60 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 540 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 2 m |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946648989 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
| Package depth | 192 mm |
| Package weight | 208 g |
| Package width | 144 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 70 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 540 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 192 mm |
| Package weight | 208 g |
| Package width | 144 mm |
| Package type | Blister |
| Package height | 70 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Pallet gross width | 120 cm |
| Pallet gross height | 100 cm |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 195 mm |
| Master (outer) case length | 370 mm |
| Master (outer) case height | 150 mm |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet | 540 pc(s) |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 60 pc(s) |
| Products per pallet layer | 60 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 540 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 2 m |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946648989 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | Indonesia |
You may also be interested in
| Product |
Epson C13T37884010/378 Ink cartridge m...
Login for pricing
|
Epson C13T580400/T5804 Ink cartridge y...
Login for pricing
|
Epson C13T580600/T5806 Ink cartridge l...
Login for pricing
|
Epson C13T580200/T5802 Ink cartridge c...
Login for pricing
|
Epson C13T653100/T6531 Ink cartridge f...
Login for pricing
|
Epson C13T653300/T6533 Ink cartridge m...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T37884010
|
C13T580400
|
C13T580600
|
C13T580200
|
C13T653100
|
C13T653300
|
| Manufacturer |
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|





