We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T00Q140/105 Ink bottle black, 8K pages ISO/IEC 19752 140ml for Epson ET-7750
SKU
C13T00Q140
Category: Printer Ink Refills
| SKU | C13T00Q140 |
|---|---|
| EAN | 8715946643090 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Yes |
OEM Epson C13T00Q140 (105) Ink Bottle Black 8k Pages 140ml
Compatible Printers: Epson EcoTank L 7100 Series, Epson EcoTank ET-7700 Series, Epson EcoTank ET-7700, Epson EcoTank ET-7750, Epson EcoTank L 7160, Epson EcoTank L 7180
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Print technology | Inkjet printing |
| OEM code | C13T00Q140 |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | - EcoTank ET-7750 - EcoTank ET-7700 |
| Certification | CE |
| Country of origin | Indonesia |
| Printing colours | Black |
| Black ink volume | 140 ml |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 58 mm |
| Package depth | 175 mm |
| Package height | 58 mm |
| Package weight | 214 g |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Products per pallet | 1350 pc(s) |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 310 mm |
| Master (outer) case gross weight | 7.34 kg |
| Master (outer) case length | 480 mm |
| Master (outer) case height | 150 mm |
| Products per pallet (UK) | 1890 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 30 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946643601 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 1350 pc(s) |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 310 mm |
| Master (outer) case gross weight | 7.34 kg |
| Master (outer) case length | 480 mm |
| Master (outer) case height | 150 mm |
| Products per pallet (UK) | 1890 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 30 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Epson C13T00Q140/105 Ink bottle black,...
Login for pricing
|
Epson C13T03R140/102 Ink bottle black,...
Login for pricing
|
HP 1VV24AE/32XL Ink cartridge black, 6...
Login for pricing
|
Epson C13T06B440/113 Ink bottle yellow...
Login for pricing
|
Epson C13T06B140/113 Ink bottle black,...
Login for pricing
|
Epson C13T07B140/114 Ink bottle foto b...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T00Q140
|
C13T03R140
|
1VV24AE
|
C13T06B440
|
C13T06B140
|
C13T07B140
|
| Manufacturer |
Epson
|
Epson
|
HP
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|





