We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE ML Gen10 Tower to Rack Conversion Kit with Sliding Rail Rack Shelf and Cable Management Arm
SKU
874578-B21
Login for pricing
In Stock:
1 available
ML Gen10 Tower to Rack Conversion Kit with Sliding Rail Rack Shelf and Cable Management Arm
Categories: Rack Accessories, HPE Aruba
| SKU | 874578-B21 |
|---|---|
| EAN | 0190017211527 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Yes |
.
| Features | |
|---|---|
| Type | Rack rail kit |
| Rack capacity | 1U |
| Compatibility | HPE ProLiant servers |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 263.9 mm |
| Weight | 13.3 kg |
| Height | 394 mm |
| Depth | 890 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Rack rail kit |
| Rack capacity | 1U |
| Compatibility | HPE ProLiant servers |
| Weight (imperial) | 13.3 kg (29.3 lbs) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 13.3 kg (29.3 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
HPE ML Gen10 Tower to Rack Conversion...
Login for pricing
|
APC Sliding Shelf 100lbs/45.5kg Black
Login for pricing
|
APC NetShelter Cable Management, Verti...
Login for pricing
|
Cisco RACK-KIT-T1= rack accessory
Login for pricing
|
StarTech.com 2U Vented Sliding Server...
Login for pricing
|
StarTech.com 2U Vented Sliding Server...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
874578-B21
|
AR8123BLK
|
AR7721
|
RACK-KIT-T1=
|
UNISLDSHF192
|
UNISLDSHF19M
|
| Manufacturer |
HPE
|
APC
|
APC
|
Cisco
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|





