We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13T34664510/34 Ink cartridge multi pack Bk,C,M,Y EasyMail 6,1ml + 3x4,2ml Pack=4 for Epson WF-3720
SKU
C13T34664510
Login for pricing
In Stock:
1 available
34 Golf ball DURABrite Ultra Multipack 4-colours EasyMail Ink
Category: Ink Cartridges
| SKU | C13T34664510 |
|---|---|
| EAN | 8715946662534 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Yes |
34 Golf ball DURABrite Ultra Multipack 4-colours EasyMail Ink
Compatible Printers: Epson WorkForce Pro WF-3725 DWF, Epson WorkForce Pro WF-3720 Series, Epson WorkForce Pro WF-3720 DW, Epson WorkForce Pro WF-3720 DWF, Epson WorkForce Pro WF-3700 Series
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Supply type | Multi pack |
| Type | Original |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T34664510 |
| Colour ink volume | 4.2 ml |
| Black ink volume | 6.1 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - WorkForce Pro WF-3725DWF - WorkForce Pro WF-3720DWF |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Package type | Box |
| Country of origin | Indonesia |
| Print technology | Inkjet printing |
| Products per pallet layer (UK) | 160 pc(s) |
| Products per pallet layer | 160 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 800 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946662565 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
| Package depth | 320 mm |
| Package weight | 160 g |
| Package width | 195 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 20 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 800 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 320 mm |
| Package weight | 160 g |
| Package width | 195 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 20 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | Indonesia |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Products per master (outer) case | 40 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Products per pallet | 800 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 160 pc(s) |
| Products per pallet layer | 160 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 800 pc(s) |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946662565 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | Indonesia |
You may also be interested in
| Product |
Epson C13T34664510/34 Ink cartridge mu...
Login for pricing
|
Epson C13T580400/T5804 Ink cartridge y...
Login for pricing
|
Epson C13T580600/T5806 Ink cartridge l...
Login for pricing
|
Epson C13T580200/T5802 Ink cartridge c...
Login for pricing
|
Epson C13T26164010/26 Ink cartridge mu...
Login for pricing
|
Canon 1033B013/PGI-9 Ink cartridge mul...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13T34664510
|
C13T580400
|
C13T580600
|
C13T580200
|
C13T26164010
|
1033B013
|
| Manufacturer |
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
Canon
|





