We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Targus Click-In 21.1 cm (8.3") Folio Black
SKU
THZ912GL
Category: Tablet Cases
| SKU | THZ912GL |
|---|---|
| EAN | 5051794036374 |
| Manufacturer | Targus |
| Availability | Yes |
Safeguard your iPad mini® with a slim, lightweight Click-In™ Case featuring protective essentials to enhance your tablet.
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Folio |
| Maximum screen size | 21.1 cm (8.3") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Mini (6th Gen.) |
| Protection features | Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Features | |
| Case type | Folio |
| Pen loop | Yes |
| Maximum screen size | 21.1 cm (8.3") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Mini (6th Gen.) |
| Protection features | Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Design | |
|---|---|
| Pen loop | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 230 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
Targus Click-In 21.1 cm (8.3") Fo...
Login for pricing
|
Urban Armor Gear Metropolis 25.9 cm (1...
Login for pricing
|
Targus Click-In 26.7 cm (10.5") F...
Login for pricing
|
OtterBox UnlimitED Case for iPad 7th/8...
Login for pricing
|
Urban Armor Gear 981890114040 tablet c...
Login for pricing
|
Targus Click-In 27.9 cm (11") Fol...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
THZ912GL
|
121916114040
|
THZ850GL
|
77-62038
|
981890114040
|
THZ865GL
|
| Manufacturer |
Targus
|
Urban Armor Gear
|
Targus
|
OtterBox
|
Urban Armor Gear
|
Targus
|





