We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xerox 006R04418 Toner cartridge, 3K pages (replaces HP 59A/CF259A) for HP LaserJet Pro M 304
| SKU | 006R04418 |
|---|---|
| EAN | 0095205069563 |
| Manufacturer | Xerox |
| Availability | Yes |
| Product Videos |
View Video |
Compatible Printers: HP LaserJet Pro MFP M 428 fdn, HP LaserJet Pro M 405 d, HP LaserJet Pro MFP M 329 dw, HP LaserJet Pro MFP M 429 fdn, HP LaserJet Pro M 304 a, HP LaserJet Pro MFP M 428 dw, HP LaserJet Pro M 405 dn, HP LaserJet Pro MFP M 428 fdw, HP LaserJet Pro MFP M 429 Series, HP LaserJet Pro MFP M 429 dw, HP LaserJet Pro M 404 n, HP LaserJet Pro M 404 dn, HP LaserJet Pro M 305 d, HP LaserJet Pro MFP M 329 Series, HP LaserJet Pro MFP M 428 Series, HP LaserJet Pro MFP M 429 fdw, HP LaserJet Pro M 404 dw, HP LaserJet Enterprise MFP M 430 f, HP LaserJet Pro M 305 dn, HP LaserJet Pro M 405 dw, HP LaserJet Pro MFP M 320 Series, HP LaserJet Pro MFP M 428 m, HP LaserJet Pro M 405 Series, HP LaserJet Pro M 404 Series, HP LaserJet Pro M 405 n, HP LaserJet Pro MFP M 329 dn, HP LaserJet Enterprise M 406 dn, HP LaserJet Enterprise M 407 dn, HP LaserJet Pro M 404 d
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Single pack |
| Type | Compatible |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Black toner page yield | 3000 pages |
| Compatibility | LaserJet Pro M304 LaserJet Pro M404 LaserJet Pro MFP M428 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Replacement for | CF259A |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | CF259A |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Package depth | 325 mm |
| Package weight | 1.05 kg |
| Package width | 185 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 100 mm |
| Print quality | |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package depth | 325 mm |
| Package weight | 1.05 kg |
| Package width | 185 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 100 mm |
| Technical details | |
| Type | Compatible |
| Brand compatibility | HP |
| OEM code | CF259A |
| Package type | Box |
| Country of origin | China |
| Compatibility | LaserJet Pro M304 LaserJet Pro M404 LaserJet Pro MFP M428 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Xerox 006R04418 Toner cartridge, 3K pa...
Login for pricing
|
Canon 7616A005/703 Toner cartridge bla...
Login for pricing
|
OKI 44469803 Toner-kit black, 3.5K pag...
Login for pricing
|
Konica Minolta A3VU150/TN-711K Toner b...
Login for pricing
|
Lexmark 50F2000/502 Toner-kit black re...
Login for pricing
|
Lexmark 70C20C0/702C Toner-kit cyan re...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
006R04418
|
7616A005
|
44469803
|
A3VU150
|
50F2000
|
70C20C0
|
| Manufacturer |
Xerox
|
Canon
|
OKI
|
Konica Minolta
|
Lexmark
|
Lexmark
|





