We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kensington Keyed Cable Lock for Surface Pro and Surface Go
SKU
K68134WW
Category: Cable Locks
| SKU | K68134WW |
|---|---|
| EAN | 0085896681342 |
| Manufacturer | Kensington |
| Availability | Yes |
| PDF URLs |
View PDF |
Providing the trusted protection that has made Kensington The Professionals’ Choice™ in laptop security for over 25 years, Kensington’s Keyed Cable Lock sets the standard for securing Surface™ Pro and Surface™ Go. Providing vigorously tested, non-invasive locking technology that is supported by Kensington’s innovative common keying system, the Keyed Cable Lock is the superior security solution for Surface™ Pro and Surface™ Go.
| Technical details | |
|---|---|
| Package width | 150 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Cable type | Standard |
| Lock type | Key |
| Lock management | Standard Keyed |
| Features | |
| Cable type | Standard |
| Lock type | Key |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Packaging data | |
| Package width | 150 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package weight | 240 g |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 150 mm |
| Package height | 25 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package weight | 240 g |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 25 pc(s) |
| Master (outer) case width | 300 mm |
| Master (outer) case length | 342 mm |
| Master (outer) case height | 150 mm |
| Master (outer) case gross weight | 6.36 kg |
| Master (outer) case net weight | 5.9 kg |
| Other features | |
| Compatibility | Surface Go; Surface Go 3; Surface Pro 5; Surface Pro 6; Surface Pro 7; Surface Pro 7+; Surface Pro 10; Surface Go 2; Surface Go 4; Surface Pro 8; Surface Pro 4; Surface Pro 9; Surface Pro 13" (11th Ed) |
You may also be interested in
| Product |
Kensington Keyed Cable Lock for Surfac...
Login for pricing
|
Compulocks Universal Tablet Lock Plate...
Login for pricing
|
Kensington MicroSaver 2.0 Keyed Laptop...
Login for pricing
|
Kensington MicroSaver 2.0 Keyed Ultra...
Login for pricing
|
Kensington MicroSaver 2.0 Portable Key...
Login for pricing
|
Kensington MicroSaver 2.0 Keyed Twin L...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
K68134WW
|
CL15UTL
|
K65020EU
|
K64432WW
|
K64423WW
|
K65048WW
|
| Manufacturer |
Kensington
|
Compulocks
|
Kensington
|
Kensington
|
Kensington
|
Kensington
|





