We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama 00200668 networking cable Grey 1.5 m Cat5e F/UTP (FTP)
SKU
200668
Login for pricing
In Stock:
12 available
Network Cable, Cat 5e, 1 Gbit/s, F/UTP Shielded, 1.5 m, Grey
Category: Networking Cables
| SKU | 200668 |
|---|---|
| EAN | 4047443444172 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | Yes |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Grey |
| Cable standard | Cat5e |
| Cable shielding | F/UTP (FTP) |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Cable length | 1.5 m |
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Grey |
| Frequency | 100 MHz |
| Cable standard | Cat5e |
| Cable shielding | F/UTP (FTP) |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Cable length | 1.5 m |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Hama 00200668 networking cable Grey 1....
Login for pricing
|
Cables Direct B5ST-303 networking cabl...
Login for pricing
|
Cables Direct B5ST-303K networking cab...
Login for pricing
|
Cables Direct ERT-605W networking cabl...
Login for pricing
|
Cables Direct ERT-605K networking cabl...
Login for pricing
|
Cables Direct ERT-606 networking cable...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
200668
|
B5ST-303
|
B5ST-303K
|
ERT-605W
|
ERT-605K
|
ERT-606
|
| Manufacturer |
Hama
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|
Cables Direct
|





