We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama 00200671 networking cable Grey 10 m Cat5e F/UTP (FTP)
SKU
200671
Category: Networking Cables
| SKU | 200671 |
|---|---|
| EAN | 4047443444219 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | Yes |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Grey |
| Cable standard | Cat5e |
| Cable shielding | F/UTP (FTP) |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Cable length | 10 m |
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Grey |
| Frequency | 100 MHz |
| Cable standard | Cat5e |
| Cable shielding | F/UTP (FTP) |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Cable length | 10 m |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Hama 00200671 networking cable Grey 10...
Login for pricing
|
Cables Direct ERT-610W networking cabl...
Login for pricing
|
C2G 10m Cat6 Patch Cable networking ca...
Login for pricing
|
C2G 10m Cat5e Booted Unshielded (UTP)...
Login for pricing
|
C2G Cat6 Snagless Patch Cable White 10...
Login for pricing
|
Cables Direct 20m Economy 10/100 Netwo...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
200671
|
ERT-610W
|
83412
|
83147
|
83492
|
99TRT-620
|
| Manufacturer |
Hama
|
Cables Direct
|
C2G
|
C2G
|
C2G
|
Cables Direct
|





