We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama 00125121 holder Passive holder Tablet/UMPC Black, Silver
SKU
125121
Category: Holders
| SKU | 125121 |
|---|---|
| EAN | 4047443499592 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | Yes |
Individually rotatable
Can be rotated individually for optimum positioning of the device
Cable manager
Cable manager provides organisation and necessary strain relief
Wall mounting
For mounting on a wall by means of dowels and screws
Can be rotated individually for optimum positioning of the device
Cable manager
Cable manager provides organisation and necessary strain relief
Wall mounting
For mounting on a wall by means of dowels and screws
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Indoor |
| Product colour | Black, Silver |
| Material | Aluminium |
| Ergonomics | |
| Minimum screen size | 17.8 cm (7") |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Cable management | Yes |
| Technical details | |
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Type | Passive holder |
| Proper use | Indoor |
| Product colour | Black, Silver |
| Material | Aluminium |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| System requirements | |
|---|---|
| Minimum screen size | 17.8 cm (7") |
| Maximum screen size | 27.9 cm (11") |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 390 mm |
| Package depth | 215 mm |
| Package height | 64 mm |
| Package weight | 745 g |
| Packaging data | |
| Package width | 390 mm |
| Package depth | 215 mm |
| Package height | 64 mm |
| Package weight | 745 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Hama 00125121 holder Passive holder Ta...
Login for pricing
|
Targus Universal In Car Tablet Holder...
Login for pricing
|
Belkin F7U017bt Passive holder Mobile...
Login for pricing
|
StarTech.com Phone and Tablet Stand -...
Login for pricing
|
StarTech.com Phone and Tablet Stand -...
Login for pricing
|
Satechi ST-ADSIM holder Passive holder...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
125121
|
AWE77EU
|
F7U017BT
|
USPTLSTND
|
USPTLSTNDB
|
ST-ADSIM
|
| Manufacturer |
Hama
|
Targus
|
Belkin
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
Satechi
|





