We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Poly Active Optical USB 3.1 Cable (10M) USB cable USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) USB A USB C Black
SKU
875H1AA
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
HP Poly Active Optical USB 3.1 Cable (10M), 10 m, USB A, USB C, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Black
Category: USB Cables
| SKU | 875H1AA |
|---|---|
| EAN | 0197497663419 |
| Manufacturer | HP Poly |
| Availability | No |
| PDF URLs |
View PDF |
HP Poly Active Optical USB 3.1 Cable (10M). Cable length: 10 m. Connector 1: USB A, Connector 2: USB C, USB version: USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1), Product colour: Black
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China, Vietnam |
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Cable length | 10 m |
| Product colour | Black |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 10 m |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package weight | 300 g |
| Packaging data | |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package weight | 300 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| UNSPSC-code | 26121630 |
| Country of origin | China, Vietnam |
| Other features | |
| Product colour | Black |
| UNSPSC-code | 26121630 |
| Logistics data | |
| Country of origin | China, Vietnam |
| UNSPSC-code | 26121630 |
| Pallet gross weight | 357 kg |
You may also be interested in
| Product |
HP Poly Active Optical USB 3.1 Cable (...
Login for pricing
|
Logitech Strong USB 10m
Login for pricing
|
Vision TC 10MUSBC/BL USB cable USB 3.2...
Login for pricing
|
PureLink FI-U400-020-PCK USB cable USB...
Login for pricing
|
Vision TC 15MUSBC/BL USB cable 15 m US...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
875H1AA
|
939-001799
|
TC 10MUSBC/BL
|
FI-U400-020-PCK
|
TC 15MUSBC/BL
|
| Manufacturer |
HP Poly
|
Logitech
|
Vision
|
PureLink
|
Vision
|
| Connector 2 |
USB C
|
USB C
|
USB C
|
USB C
|
USB C
|
| Connector 1 |
USB A
|
USB A
|
USB C
|
USB C
|
USB C
|
| USB version |
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2)
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
USB4 Gen 2x2
|
N/A
|




