We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 225 Wired Mouse and Keyboard Combo
SKU
286J4AA#ABU
Category: Keyboards
| SKU | 286J4AA#ABU |
|---|---|
| EAN | 0195161119019 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Yes |
Every Day Productivity
Think how much you use your mouse and keyboard. That's why we've taken the time to design products that are comfortable to use so you can work productively every day - and all day if necessary.
Think how much you use your mouse and keyboard. That's why we've taken the time to design products that are comfortable to use so you can work productively every day - and all day if necessary.
| Keyboard | |
|---|---|
| Keyboard key switch | Membrane |
| Country of origin | China |
| Keyboard form factor | Full-size |
| Pointing device | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB |
| Design | |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Backlight | No |
| HP segment | Business |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Backlight | No |
| Numeric keypad | Yes |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Connectivity technology | Wired |
| UNSPSC-code | 43211733 |
| Sustainable technologies and materials | At least 50% post-consumer recycled plastic |
| Sustainability compliance | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 195161434068, 195161119019 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABB) 195161434068; (ABU) 195161119019 |
| Power | |
| Power source type | USB |
| Mouse | |
| Mouse included | Yes |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Sustainability | |
|---|---|
| Sustainable technologies and materials | At least 50% post-consumer recycled plastic |
| Sustainability compliance | Yes |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 195161434068, 195161119019 |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABB) 195161434068; (ABU) 195161119019 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 470 g |
| Mouse weight | 80 g |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 112 x 63 x 36 mm |
| Keyboard weight | 470 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 138 x 436 x 20.5 mm |
| Packaging data | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Warranty card | Yes |
| Packaging content | |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Warranty card | Yes |
| Other features | |
| Compatibility | Compatible with PCs with USB-A port available. |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10 |
| UNSPSC-code | 43211733 |
| Pointing device | No |
| Connectivity technology | Wired |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
You may also be interested in
| Product |
HP 225 Wired Mouse and Keyboard Combo
Login for pricing
|
Logitech Wireless Combo MK330
Login for pricing
|
Logitech Wireless Touch Keyboard K400...
Login for pricing
|
Logitech Wireless Touch Keyboard K400...
Login for pricing
|
Logitech Wireless Combo MK270
Login for pricing
|
Kensington Pro Fit Low-Profile Wireles...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
286J4AA#ABU
|
920-003986
|
920-007143
|
920-007145
|
920-004534
|
K75230UK
|
| Manufacturer |
HP
|
Logitech
|
Logitech
|
Logitech
|
Logitech
|
Kensington
|




