We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
APC NetShelter SX Gen 2, Front Door Replacement, 42U, 600mm Wide, Black
SKU
AR7000B2
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
APC NetShelter SX Gen 2, Front Door Replacement, 42U, 600mm Wide, Black
Category: Rack Cabinets
| SKU | AR7000B2 |
|---|---|
| EAN | 0731304773030 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | No |
| PDF URLs |
View PDF |
| Features | |
|---|---|
| Rack capacity | 52U |
| Cable management | Yes |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Width | 800 mm |
| Depth | 1200 mm |
| Weight | 201.5 kg |
| Technical details | |
|---|---|
| Compliance certificates | RoHS |
| Rack capacity | 52U |
| Colour | |
| Product colour | White |