We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Logitech Zone True Wireless
SKU
985-001082
Category: Headphones & Headsets
| Connection | True Wireless Stereo (TWS) |
|---|---|
| Style | In-ear |
| Ideal use | Calls/Music |
| Microphone type | Built-in microphone |
| SKU | 985-001082 |
| EAN | 5099206096219 |
| Manufacturer | Logitech |
| Availability | No |
| Product Videos |
View Video |
| PDF URLs |
View PDF |
| Performance | |
|---|---|
| Product colour | Graphite |
| Technical details | |
| Product colour | Graphite |
| Batteries included | Yes |
| Design | |
| Product colour | Graphite |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wireless |
| Bluetooth | Yes |
| RF connectivity | Yes |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Battery | |
|---|---|
| Number of batteries supported | 1 |
| Packaging data | |
| Package width | 96.5 mm |
| Package height | 60.5 mm |
| Package depth | 137.5 mm |
| Package weight | 220 g |
| Packaging content | Wireless earbuds with M-sized eargels Wireless charging case USB-A receiver USB-C to A adapter Replaceable eargels (S, L) USB-C to A charging cable Travel bag User documentation |
| Packaging content | |
| Packaging content | Wireless earbuds with M-sized eargels Wireless charging case USB-A receiver USB-C to A adapter Replaceable eargels (S, L) USB-C to A charging cable Travel bag User documentation |
| Batteries included | Yes |
| Other features | |
| Packaging content | Wireless earbuds with M-sized eargels Wireless charging case USB-A receiver USB-C to A adapter Replaceable eargels (S, L) USB-C to A charging cable Travel bag User documentation |