We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products 38 RU Cable Chase Front/Back Section for BGR Racks
SKU
BGR-CC-38FB
Login for pricing
Out Of Stock - Contact for availability
38 RU Cable Chase Front/Back Section for BGR Racks
- Cable chase front and back only, with 4.4” width
- Sturdy steel construction
Category: Rack Accessories
4.4” cable chase, front and back, for routing cables between racks
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable chase |
| Size (imperial) | 11.2 cm (4.4") |
| Rack capacity | 38U |
| Compatibility | BGR Series |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Country of origin | Mexico |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 7.5 kg |
| Width | 112 mm |
| Size (imperial) | 11.2 cm (4.4") |
| Height | 1788 mm |
| Depth | 51 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 7.5 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Cable chase |
| Size (imperial) | 11.2 cm (4.4") |
| Rack capacity | 38U |
| Compatibility | BGR Series |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |