We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products 5-RS23 rack accessory Chassis runner
SKU
5-RS23
| SKU | 5-RS23 |
|---|---|
| EAN | 0656747268472 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | No |
| PDF URLs |
View PDF |
23" deep, low friction runner kit lets integrated racks slide into furniture openings.
| Features | |
|---|---|
| Type | Chassis runner |
| Size (imperial) | 58.4 cm (23") |
| Maximum weight capacity | 113.4 kg |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Size (imperial) | 58.4 cm (23") |
| Maximum weight capacity | 113.4 kg |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Screws included | Yes |
| Number of screws | 6 |
| Screw type | PH |
| Technical details | |
| Type | Chassis runner |
| Size (imperial) | 58.4 cm (23") |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |