We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products AXS-WT50 rack accessory Cable tray
SKU
AXS-WT50
- Mounts between AXS Series cable carriers (non-rotating models)
- Provides additional capacity for large cable bundles
- Fits AXS and SAX models
Category: Rack Accessories
| SKU | AXS-WT50 |
|---|---|
| EAN | 0656747056031 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | No |
- Provides additional capacity for large cable bundles
- Mounts between cable carriers of any AXS Series slide out rack
- Fits all existing AXS systems*
*NOTE: not for use with rotating AX-SXR
- Mounts between cable carriers of any AXS Series slide out rack
- Fits all existing AXS systems*
*NOTE: not for use with rotating AX-SXR
| Features | |
|---|---|
| Certification | Greenguard |
| Type | Cable tray |
| Size (imperial) | 127 cm (50") |
| Compatibility | AXS series |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Size (imperial) | 127 cm (50") |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Cable tray |
| Size (imperial) | 127 cm (50") |
| Compatibility | AXS series |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |