We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products BGR-CC-45FB rack accessory Cable management panel
SKU
BGR-CC-45FB
- Cable chase front and back only, with 4.4” width
- Sturdy steel construction
Category: Rack Accessories
| SKU | BGR-CC-45FB |
|---|---|
| EAN | 0656747138317 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | No |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
| PDF URLs |
View PDF View PDF |
4.4” cable chase, front and back, for routing cables between racks
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable management panel |
| Size (imperial) | 11.2 cm (4.4") |
| Rack capacity | 45U |
| Compatibility | BGR Series |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 317.5 mm |
| Package height | 1136.7 mm |
| Package depth | 74.8 mm |
| Package weight | 7.48 kg |
| Width | 112 mm |
| Size (imperial) | 11.2 cm (4.4") |
| Height | 2100 mm |
| Depth | 50 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 317.5 mm |
| Package height | 1136.7 mm |
| Package depth | 74.8 mm |
| Package weight | 7.48 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Cable management panel |
| Size (imperial) | 11.2 cm (4.4") |
| Rack capacity | 45U |
| Compatibility | BGR Series |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |