We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products C5-FF27-3 rack accessory Rack frame
SKU
C5-FF27-3
- 3 Bay - 42RU of equipment mounting
- 27" overall depth
- Integrated, thermostatically controlled blower moves up to 50CFM at only 32db and can be used in regions with 120 - 240V electricity
- C5 Wood Kit transforms this frame into furniture - Available in 3 unique styles
- A selection of vent colors to match your finish
- Select accents and accessories to create a custom design without the custom wait
Category: Rack Accessories
| SKU | C5-FF27-3 |
|---|---|
| EAN | 0656747220005 |
| Manufacturer | Middle Atlantic Products |
| Availability | No |
• 3 Bay - 42RU of equipment mounting
• 27 overall depth
• Integrated thermostatically controlled blower moves up to 50CFM at only 32db and can be used in regions with 120 - 240V electricity
• C5 Wood Kit transforms this frame into furniture - Available in 3 unique styles
• A selection of vent colors to match your finish
• Select accents and accessories to create a custom design without the custom wait.
| Features | |
|---|---|
| Certification | TAA, UL |
| Type | Rack frame |
| Rack capacity | 42U |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Power | |
| Power source | AC |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 1670 mm |
| Height | 795 mm |
| Depth | 686 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Type | Rack frame |
| Rack capacity | 42U |
| Colour | |
| Product colour | Black |