We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Middle Atlantic Products DWR-RR24 rack accessory Rack rail
SKU
DWR-RR24
- Heavy-gauge 10-32 threaded rackrail
- Sold in pairs
Category: Rack Accessories
Heavy-gauge 10-32 threaded rackrail, sold in pairs
| Features | |
|---|---|
| Certification | Greenguard |
| Type | Rack rail |
| Size (imperial) | 106.7 cm (42") |
| Rack capacity | 24U |
| Compatibility | DWR, SR |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 1092.2 mm |
| Package height | 50.8 mm |
| Package depth | 101.6 mm |
| Package weight | 2.81 kg |
| Width | 22.9 mm |
| Size (imperial) | 106.7 cm (42") |
| Height | 1066.8 mm |
| Depth | 33 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 1092.2 mm |
| Package height | 50.8 mm |
| Package depth | 101.6 mm |
| Package weight | 2.81 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Rack rail |
| Size (imperial) | 106.7 cm (42") |
| Rack capacity | 24U |
| Compatibility | DWR, SR |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |